Kdo jsme

MoraviaLab je sdružení firem a jedinců z Moravskoslezského kraje, založené na unikátním spojení inovačních, výzkumných a realizačních dovedností v oblasti zavádění inovativních systémových řešení s pozitivním dopadem na životní prostředí a udržitelnost do praxe.

 

  • Jsme nositelem koncepčního řešení problematiky městského vertikálního pěstování
  • Naše produkty jsou škálovatelné, rozměrově a kapacitně variabilní, dokážeme navrhnout individuální konfiguraci a řešení dle požadavků zákazníka
  • Vyvíjíme a vyrábíme systémy pro domácnosti, drobné pěstitele, restaurace, zemědělce, instituce, velkokapacitní haly
  • Dokážeme vyčíslit uhlíkovou stopu naší produkce a optimalizovat energetické vstupy nabízených systémů
  • Vyvíjíme vlastní světelný zdroj (energeticky úsporné LED technologie – simulující sluneční svit, speciálně vyvíjený pro naše systémy)

Historie a součastnost

Společnost MoraviaLab s.r.o. je na trhu více jak 10 let. Její oblasti působení byly převážně zaměřeny na problematikou sběru, zpracování a prezentace velkých dat pro účely strategických rozhodnutí operátorů dopravních sítí. Poskytuje služby v oblasti konzultací, fyzického sběru dat pomocí moderních detekčních technologií, zpracování dat, verifikace, interpretace a prezentace dat zákazníkům.

MoraviaLab s.r.o. se problematikou hydroponického vertikálního pěstování pod umělým osvětlením začala zabývat začátkem roku 2022. Toto inovativní ekonomické odvětví bylo identifikováno, jako rozvojová činnost firmy, v rámci strategického dlouhodobého směřování a identifikování vhodných tržních příležitostí v dlouhodobém horizontu.

“Cílem aktivit MoraviaLab je realizace konceptu CEA (Controlled Evironment Agriculture) v oblasti Moravskoslezského kraje. Základem konceptu CEA je vybrat a zvolit takovou technologii, koncepci vertikálního pěstování a způsoby distribuce čerstvých lokálních rostlin, která bude konkurenceschopná.”

Ing. Zuzana Šitavancová, PhD., výzkumná ředitelka